Współpraca Clarks z Liberty Art Fabrics

wspolpraca-clarks-z-liberty-art-fabrics

Współpraca między firmami obuwniczymi nie należy do często spotykanych rzeczy, niemniej co jakiś czas producenci ogłaszają, że mają zamiar wspólnie wypuścić nową kolekcję, która będzie wynikiem ich wspólnych działań. W taki sposób działał chociażby Vans, jednakże w tym sezonie dwie firmy, których siedziby leżą po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego postanowiły pójść w tym właśnie kierunku.

Mowa tu o Clarks oraz Liberty Art Fabrics, czyli dwóch przedsiębiorstwach, które aktywnie działają w branży odzieżowo- obuwniczej. Co prawda ta pierwsza marka koncentruje się na produkcji i sprzedaży własnego obuwia, podczas gdy Liberty Art jest również dystrybutorem innych ofert, niemniej podobne doświadczenia rynkowe sprawiły, że wspólny projekt stał się możliwy do realizacji.

Efektem tego jest unikalna kolekcja obuwia, którego inspiracji należy szukać w latach dwudziestych minionego wieku. To właśnie z tego okresu zaadaptowano rozmaite kwieciste wzory, które dodały wiele uroku tym modelom. Jednakże buty Clarks reprezentujące tę linię to również inspiracja latami sześćdziesiątymi, co staje się widoczne, gdy spojrzymy na formę, jaką przyjęły niektóre modele. Wzorowanie się na rzeczach z przeszłości jest obecnie modne, niemniej nie każdemu to wychodzi i łatwo jest przekroczyć granicę, za którą dany pomysł stanie się niestrawny. Buty Clarks są dowodem na to, że ich projektanci doskonale przygotowali się od strony merytorycznej i nie popełnili tego błędu.