Perfumy dla mężczyzny

perfumy-dla-mezczyzny

Perfumy już od wielu lat nie służą tylko kobietom, a cieszą się sporym zainteresowanie także płci przeciwnej. Kilkanaście lat temu wybór zapachu dla faceta był bardzo prosty albo lubili oni ciężkie i orientalne nuty i świeże zapachy sportowe. Albo używali wód kolońskich o zapachu cytrusów czy innych ziół takich jak rozmaryn czy wetiwer. W obecnych czasach możemy wybierać z ogromnej ilości zapachów jakie są nam oferowane na rynku. Niezależnie od wieku faceci potrafią pachnieć na tysiące różnych sposobów. W wyborze perfum nie można bać się zasięgnąć po opinie płci przeciwnej lub kogoś w sklepie, nie zawsze to co pachnie dobrze dla nas może pachnieć równie dobrze dla innych.

Warto wiedzieć czym się kierować wybierając perfum dla mężczyzny, wiele zależy od jego osobowości i tego w jaki sposób chce być postrzegany. Bo np. dla typowego kowboja, macho musimy unikać różnego rodzaju zapachów owocowych jak pomarańcz, ananasy i cytryny, a także tych kwiatowych jak róże lilie czy konwalie. W takich sytuacjach do wyboru perfum trzeba podchodzić ostrożnie i z uwagą, ponieważ możemy ostro przecenić nasze gusta i nie trafić z zakupem. Na szczęście wybór zapachu dla tego rodzaju mężczyzn jest o wiele łatwiejszy niż w przypadku tych drugich. Wybór takich zapachów jest mniejszy i mniej zróżnicowany co sporo ułatwia zadanie.

Ten drugi typ to mężczyźni subtelniejsi i posiadający bardziej artystyczną duszę. Mamy tutaj akceptowalną dużo większą paletę wyborów, a zapachy jakie stosujemy są cieplejsze i bardziej zróżnicowane. Producenci perfum też lubią nas zaskakiwać i łączyć wiele zapachów, o których byśmy nie pomyśleli, że tak dobrze będą ze sobą komponować jak np. róże, które są stosowane wielu wariantach. Koniec końców trzeba coś wybrać i nie mamy pewności jak inni będą reagowali na nasz zapach i nas postrzegali, ale jakby nie patrzeć to tylko perfumy.