Komfortowe buty to podstawa

komfortowe-buty-to-podstawa

W ciągu całego życia przeciętny człowiek przemierza na swoich około 150 000 kilometrów. Oczywiście statystyki te mogą się zmieniać, gdyż logiczne jest, iż mieszkaniec Nowego Jorku zrobi będzie miał mniejszy „przebieg”, niż Afrykańczyk lub mieszkaniec Azji. Jednakże jest to wynik uśredniony, który daje nam pewne pojęcie jak dużą prace wykonują nasze kończyny. Dlatego też warto zadbać, by były one wyposażone w odpowiednie obuwie, które nie tylko będzie wygodne, ale również zadba o stan naszych stawów.

Gdy wybieramy się do sklepu po buty męskie lub damskie, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które ułatwią nam wybór najlepszego dla naszej nogi produktu. Przede wszystkim obuwie powinniśmy przymierzać w takiej skarpetce, jaką nosimy na co dzień. Poza względami higienicznymi będziemy mieli możliwość przekonania się, czy model odpowiednio leży na naszej stopie. Należy również pamiętać, że nawet nowe buty powinny być wygodne, a tłumaczenie, że z czasem nie będzie większych problemów jest naciągane. Faktycznie, wiele rodzajów z czasem dopasowuje się do stopy, ale czemu mamy ryzykować? Dlatego też jeśli buty od razu stwarzają jakiekolwiek problemy, to z nich zrezygnujmy.

Miejmy na uwadze, że szerokość obuwia jest równie ważna, jak jego długość. Wiele klientów o tym zapomina, co skutkuje reklamacjami oraz niepotrzebnym męczeniem stopy. Unikajmy więc takich sytuacji, co zaoszczędzi nas czas, pieniądze oraz komfort.

Firmą która oferuje doskonałe i wygodne obuwie jest z pewnością adidas. Markę Adidas zna chyba każdy z nas, gdyż jest to jeden z najbardziej popularnych producentów obuwia zarówno w Polsce, jak i na świecie. Charakterystyczne trzy paski weszły już do kanonu identyfikacji wizualnej pokazując jak prostymi metodami można uzyskać bardzo rozpoznawalny symbol oraz logo, które miało symbolizować potrójnie wzmocniony but. Oczywiście ogromny sukces tej firmy nie bierze się tylko i wyłącznie z faktu, iż posiada wpadający w oko znak firmowy, lecz z całości dokonań, które charakteryzują tego niemieckiego producenta.

W 1924 roku dwóch braci założyło firmę, której nazwa pochodziła od ich nazwiska. Pierwotnie więc Adidas funkcjonował jako „Bracia Dassler OHG”. Z czasem jednak przemianowana została, do czego wykorzystano imię i nazwisko jednego braci, czyli Adolfa Dasslera. Co prawda istniała teoria, że firmowe hasło „all day i dream about sport” było przyczynkiem do zmiany szyldu, niemniej powstało ono znacznie później, dlatego też ten trop jest błędny.

Obecnie buty Adidas są jednymi z najchętniej kupowanych butów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu firmy w organizację rozmaitych imprez sportowych marka ta zaczęła być utożsamiana ze sportem, co znacznie wypłynęło na jej sukces i popularność. Co prawda w oku 1948 w wyniku rozłamu część pracowników odeszła do konkurencyjnego przedsiębiorstwa, jednakże cios ten nie był na tyle duży, by mieć mocno destruktywne skutki. Dzisiaj trzy paski są obecne w zasadzie wszędzie, bez względu, czy spojrzymy w bogate rejony Europy, czy do uliczek krajów trzeciego świata.