Jakie jeansy do koszuli? Czyli mini-poradnik dla niezdecydowanych

czarne spodnie

Często, chcąc wyjść na ważne, choć nie całkiem uroczyste, spotkanie, zastanawiamy się, co ubrać, by wyglądać dobrze i nie popełnić gafy. Wybierając się na tego typu wydarzenia, stawiamy zazwyczaj na look pół-oficjalny – do spodni dobieramy koszulę, wieńczymy całość odpowiednim żakietem, butami i nieprzesadzoną torebką. Często jednak bywa tak, że łączymy te elementy w sposób nieumiejętny, stając się własnymi ofiarami modowych błędów. Aby uniknąć tego typu sytuacji, przedstawiamy Wam krótki poradnik na temat dobierania jeansów do koszul.

  1. Koszula pstrokata – jeansy spokojne

Reguła stara jak świat, jednak wciąż z uporem godnym lepszej sprawy łamana. Nie wiadomo, dlaczego kobiety tak często starają się łączyć niełączliwe. Należy im jednak to wybaczyć i wskazać prawidłowe tory. Do pstrokatych, różnokolorowych koszul wybieramy jeansy stonowane, pozbawione ozdóbek, naszywek, różnobarwności i (o zgrozo!) dziur. W przypadku tego rodzaju koszul powinnyśmy postawić na jednolite ciemnogranatowe, niebieskie lub błękitne jeansy typu slim fit, które nie tylko pozwolą koszuli być w centrum uwagi, ale również podkreślą nasze kształty. Ta reguła odwrócenia nie zawsze działa jednak w drugą stronę – wybierając się na ważne spotkanie i decydując się na stonowaną koszulę, nie wypada zakładać zbyt szalonych jeansów.

Pod damskie spodnie i jeansy możesz zajrzeć TUTAJ.

  1. Koszula luźna – jeansy też?

Z tą koncepcją można by polemizować. Ma ona bowiem tyle samo zwolenniczek, co przeciwniczek. Pierwsze uważają, że to ciekawe połączenie, które można dopełnić stylowymi sandałkami na obcasie lub koturnami. Druga grupa aż tak nie ryzykuje – dla nich łączenie luźnego z luźnym daje skojarzenia workowatości i niedopasowania. Gdzie znaleźć złoty środek? Wystarczy wybierać jeansy typu straight. Są one luźniejsze, ale nie popadają w dzwonowatość. Ich prosta nogawka, która może być również u dołu lekko rozkloszowana, daje spore możliwości dla doboru butów. Dzięki wyborowi „straightów” możemy dobrze wyglądać w luźniejszych koszulach. Jeśli jednak chodzi o zakładanie do takich koszul jeansów slim fit – znajduje to całkowitą aprobatę pośród modowych ekspertów. Dzięki temu możemy uzyskać efekt oversize, który w ostatnich latach jest naprawdę popularny.

kobieta w luźnej koszulce, jeansach i czarnych butach

  1. Teoria ciężkości kolorów

Czyli góra nie może być cięższa od dołu. Ciemne barwy wydają nam się być barwami cięższymi od jasnych. Z tego też powodu należy zwracać szczególną uwagę na ich łączenie w dobieraniu koszuli do jeansów i na odwrót. Trzeba pamiętać, że to, co ciężkie, a więc ciemne, powinno być na dole, a to, co lekkie – u góry. Ubierając błękitną koszulę – jeansy dobierzemy granatowe, ubierając zaś granatową koszulę – najlepiej postawić na również grantowe lub po prostu czarne jeansy. Dzięki temu zabiegowi nie spowodujemy dysharmonii w naszym wyglądzie, która może niekorzystnie wpłynąć na cały nasz look.