Jak złożyć reklamację obuwia?

jak-zlozyc-reklamacje-obuwia

Gdy kupione przez nas niedawno lub stosunkowo niedawno buty zaczynają się psuć, to przeważnie kierujemy się do miejsca zakupu, by złożyć reklamację. I jest to całkiem normalna rzecz, gdyż nie po to wydajemy często niemałe pieniądze, by nasz zakup służył nam niedługi okres czasu. To, że złożenie reklamacji nie gwarantuje nam, że będzie ona pozytywnie rozpatrzona jest jedną rzeczą, o której każdy z nas wie.

Jednakże istnieją firmy, również te znane, które nie tylko nie rozpatrzą naszego pisma, ale również zwrócą nam obuwie w dużo gorszym stanie, niż było na początku. I wbrew pozorom nie dotyczy to tylko małych sklepów, które specjalizują się w tanim obuwiu, lecz również tych większych, gdzie można by przypuszczać, że takie zjawiska nie będą miały miejsca.

Buty męskie, które wróciły z ogromną rysą, zdarty ze szpilek zamsz, urwany metalowy element trzymający sznurowadło- przykłady można mnożyć. Jest to o tyle dziwne, iż w dobie sporej konkurencji mało która powinna móc sobie pozwolić na takie, karygodne podejście. Czyżby utrata jednego klienta była aż tak nieznaczącą kwestią? Jeśli tak, to jaką mamy gwarancje, że podobne, „olewackie” podeście nie funkcjonuje w innych działach danej marki.

Nie należy jednak popadać w paranoję i z założenia traktować sklepy obuwnicze, jako niegodne zaufania przedsiębiorstwa. W dobie Internetu dość łatwo znaleźć informacje, które firmy są nieuczciwe. Dlatego też polecamy zrobienie takiego przeglądu, gdyż lepiej zapobiegać kłopotom, niż je rozwiązywać.