Jak dobrać biżuterię do kształtu twarzy i sylwetki?

Wybierając biżuterię dla partnerki, niejednokrotnie można się zetknąć z wieloma dylematami. Z reguły kluczem do sukcesu jest zaobserwowanie, jaką biżuterię posiada i chętnie nosi ukochana, jednak wiedza na temat sposobu dobierania biżuterii do kształtu twarzy i sylwetki może być dodatkową pomocą przy wyborze podarunku.

Coś dla pań o wszystkich kształtach

Wybór rodzaju biżuterii może zależeć od figury partnerki. Jeżeli kobieta jest filigranowa, zdecydowanie warto postawić na subtelną biżuterię, która jej nie przytłoczy, a zamiast tego podkreśli jej wyjątkowość. Tu dobrym pomysłem może się okazać złota celebrytka, zarówno w formie naszyjnika, jak i bransoletki, z gustowną, ciekawą zawieszką. Należy jednak unikać długich naszyjników oraz masywnych form.

Dla pań o nieco pełniejszych kształtach również odpowiedniejsze będą subtelniejsze dodatki. Tu także dobrze się sprawdzi biżuteria typu celebrytka. Warto zrezygnować z form, które bardzo rzucają się w oczy. Dobrym wyborem mogą być długie, delikatne kolczyki. Jeżeli partnerka ma duże dłonie, można postawić na złote pierścionki z cyrkoniami. Należy jednak pamiętać, że najlepiej sprawdzą się proste, subtelne formy. Wielkie, strojne pierścienie mogą w tym wypadku nie zdać egzaminu.

Kobiety wysokie i szczupłe z pewnością będą dobrze wyglądać w nieco bardziej awangardowej biżuterii – dużych, masywnych wisiorach i ekstrawaganckich kolczykach. Warto jednak pamiętać, że w przypadku dużego biustu naszyjnik nie powinien sięgać dalej niż do połowy mostka.

Kształt twarzy a biżuteria

Kształt twarzy kobiety również może wpływać na to, jaka biżuteria będzie najodpowiedniejsza. Przy okrągłej twarzy dobrym pomysłem jest postawienie na długie kolczyki, które optycznie ją wydłużą. Warto unikać w takim przypadku dużych i zwartych form.

Kwadratowa twarz zyska nieco łagodniejszy charakter dzięki kolczykom o owalnym kształcie i zaokrąglonych brzegach – mogą to być kolczyki w kształcie łezek lub koła. Należy unikać kolczyków o geometrycznej, kanciastej konstrukcji, która dodatkowo podkreśli ostrzejsze rysy.

Dla partnerki o trójkątnej twarzy odpowiedni będzie prezent w postaci kolczyków, które nieco zrównoważą linię i kształt podbródka – powinny one być węższe u góry i szersze na dole. Dobrze będą się także prezentowały różnego rodzaju formy owalne i okrągłe.

Powyższych reguł nie należy się sztywno trzymać. Najważniejsze jest to, aby biżuteria odpowiadała gustowi partnerki. Rady jednak mogą okazać się dobrą sugestią, na co zwracać uwagę przy zakupie.

Artykuł powstał we współpracy z Ergold Jewellery