Buty garniturowe

buty-garniturowe

Studniówka, wesele, rozmowa kwalifikacyjna – to sytuacje, podczas których mężczyźni chcą wyglądać co najmniej nienagannie. Wielu panów skupia się na garniturze, krawacie czy spinkach do mankietu. Kiedy jednak zbieramy się do wyjścia, przypomina nam się niezwykle istotna sprawa – buty! Dość często lekceważymy ten aspekt ubioru, a nieodpowiednie obuwie może zepsuć efekt, który uzyskaliśmy dzięki godzino przygotować.

Zdaniem każdego stylisty i większości kobiet, dobrze dobrane obuwie ma kluczowe znaczenie dla stroju. Szczególnie tego wieczorowego. Poza tym, warto dbać o jego czystość – niezadbane buty pokazują, jakimi ludźmi jesteśmy.

Wybierając buty wyjściowe trzeba pamiętać, iż raczej nie będziemy ich nosić codziennie. Dlatego możemy poświęcić nieco więcej gotówki bez obaw o szybkie zniszczenie. Inwestycja w solidne, skórzane buty okaże się opłacalna.

Pamiętajmy, że wszelkie okazje wieczorowe wymagają, aby ubierać półbuty sięgające poniżej kostki. Tyczy się to każdej pogody – ot kanon mody. Trzeba także pamiętać o odpowiedniej kolorystyce. Buty czarne będą pasować niemal do każdej ciemnej kreacji. Jeżeli mamy taką możliwość, to warto mieć w zanadrzu parę w kolorze jaśniejszym (brąz, koniak), aby móc dopasować je do innych zestawów kolorystycznych.